wtorek, 19 czerwca 2012

MasterChef Poland - jurorzy?

Telewizja TVN ogłosiła kilka dni temu, że w nowej ramówce pojawi się zupełnie nowe, kulinarne show. Światowy format - MasterChef. Nie ukrywam, że się cieszę, bo kulinarne programy uwielbiam, szczególnie te dobrze nakręcone/zmontowane, a takie właśnie są programy MasterChef - zrobione z rozmachem.
MasterChef to, w odróżnieniu do programu TopChef - reality show z kucharzami amatorami, którzy walczą o spore pieniądze i o własne kulinarne wydawnictwo. O to, że mamy w Polsce kulinarnych znawców, od kilku sezonów dba Magda Gessler, o kreatywność, od kilku lat dba Kuchnia.tv, stąd o "jakość" uczestników się nie martwię, martwię się za to /choć to może za dużo powiedziane/ o dobór jurorów.

Skład programu w USA:

 

Skład jurorski w UK:  


Jurorzy w wersji Irlandzkiej:


Jak widać, choć możliwe że to zabawny zbieg okoliczności, w formacie zagwarantowane jest miejsce dla łysego i okularnika, i cechy te, jak widać na załączonych obrazkach można mieszać. Czy w Polsce mamy jakiegoś łysego kucharza-celebrytę?! Pascal i Okrasa są stylowo przystrzyżeni i nie noszą okularów, grubi są tylko bracia Kuroń, i powiedzmy że Sowa, nawet wspomniana już wcześniej Magda Gessler spadła ostatnimi czasy z kilogramów, na szczęście nosi okulary. Kto tam nam jeszcze pozostaje? "Oryginalny" Gessler? Makłowicza wykreślam, z racji romansu z Tesco, bo sponsorem programu jest Makro. Ewa Wachowicz?! Na boga,nie!

Na pewno ktoś z DDTVN z tygodnia, których nie oglądam bo mam kolegia na 9, albo tych z weekendowych wydań, których też nie oglądam, bo nie mam telewizora od września.

Ciekawa jestem, ciekawa....

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

dla mnie idealnym kandydatem byłby Wojciech Amaro i Grzegorz Łapanowski. Chociaż znając życie wezmą tego grubego pedała Nowaka i pokracznie mówiącego Pascala który chyba wraca do łask...

yonska pisze...

Łapanowski chyba za młody, a co do Nowaka, to Polska jeszcze chyba nie jest gotowa na taką otwartość.. Amaro na co dzień współpracuje z Canal + więc też może nie być dobrym strzałem. Ale z Pascalem mam takie samo wrażenie, szczególnie przez ten program na TVN Style. Kogo my tak jeszcze mamy??

Anonimowy pisze...

Amaro z C+? Niby przy czym? Od dwóch lat nic z nimi nie robił.

yonska pisze...

byłam przekonana, że ciągle robi jakieś programy w Kuchni.tv, czyli Amaro wychodzi na prowadzenie :)